Bialcon Blog Logo
Szukaj

Figura gruszka – jak się ubierać? Poznaj najciekawsze stylizacje

Figura gruszka - jak się ubierać? Poznaj najciekawsze stylizacje

Figura gruszki to jedna z najczęściej występujących sylwetek kobiecych, charakteryzująca się bardziej wyraźnymi biodrami i szerokimi ramionami w porównaniu do wąskiej talii i delikatniejszej górnej części ciała. Elegancja tej sylwetki leży w proporcjonalnym balansie, który można podkreślić poprzez świadome wybory modowe i stylizacyjne.

Cechy charakterystyczne figury gruszki to rozbudowane dolne części ciała. Biodra są bardziej szerokie, co stanowi jedną z głównych cech tej sylwetki. Są one zazwyczaj wyraźnie szersze niż ramiona. Węższa talia w stosunku do bioder, dodaje kobiecości. Górne partie ciała wydają się drobniejsze. Ramiona, talia i biust są zazwyczaj proporcjonalnie mniejsze w porównaniu do wydatniejszych bioder. Niektóre gwiazdy, uważane za symbole seksu, mają właśnie sylwetkę typu gruszka – Beyonce, Jennifer Lopez, Shakira lub Kim oraz Kourtney Kardashian. Patrząc na te piękne kobiety, łatwo dostrzeżemy zalety figury gruszki.

Bez wątpienia jest to apetyczna, kobieca sylwetka, na której świetnie wyglądają sukienki w stylu sexy – podkreślające okrągłości. Wyraźne biodra i wąska talia dodają kobiecości i zmysłowości całej sylwetce.

Świadome podkreślenie talii i proporcjonalnego balansu między górną a dolną częścią ciała pozwala osiągnąć sylwetkę o zrównoważonych proporcjach. Głównym atutem figury gruszki jest naturalna harmonia proporcji, którą można wyeksponować poprzez odpowiedni dobór ubrań. Fasony, które wyrównają proporcje sylwetki, pomogą w osiągnięciu sylwetki klepsydry.

Wady figury gruszki

Chociaż ten typ sylwetki jest piękny w swojej naturalnej formie, niektóre kobiety narzekają na figurę gruszki – obfite biodra lub masywne uda. Istnieją również sposoby na korygowanie pewnych cech dla uzyskania bardziej proporcjonalnego wyglądu. Pierwszym krokiem jest unikanie nadmiernego podkreślania bioder. Polecamy wyrównać proporcje sylwetki poprzez rezygnację z fasonów, które dodatkowo poszerzają biodra, takich jak obcisłe spodnie typu skinny.

Warto nauczyć się, jak balansować proporcje sylwetki. Skupienie uwagi na górnej części ciała, poprzez noszenie ubrań, które przyciągają uwagę w okolicę ramion i biustu. Proporcjonalne kroje mogą zdziałać cuda dla sylwetki typu gruszka. Polecamy zatem dobór krojów, które pozwolą na wyrównanie proporcji sylwetki, a więc równoważą linie górnych i dolnych partii ciała, na przykład sukienki o kroju A-linii lub sukienki kopertowe.

Sztuka stylizacji figury gruszki – odpowiednie proporcje sylwetki

Stylizacja figury gruszki to sztuka, która wymaga świadomego wyboru ubrań i akcesoriów. Nie zapominaj o podkreślaniu talii. Zakładanie pasków lub szerszych pasów, dopasowanych koszul czy sukienek pozwala zaznaczyć węższą talię. Pozwól sobie na eksperymentowanie z dekoltem. Interesujące ozdoby przy dekolcie, które przyciągają wzrok w górę, na przykład broszka, wycięcie w serek są bardzo pomocne.

Uważaj na długość. Odpowiedni dobór długości spódnic czy spodni może wpłynąć na proporcje ciała. Marynarki i swetry, które kończą się przy linii bioder – jeszcze dodatkowo poszerzą te partie ciała.

Najlepsze fasony sukienek dla figury typu gruszka

Kobiety, które mają typ sylwetki gruszka, pięknie wyglądają w sukienkach. Odpowiednie fasony pomagają podkreślać wszelkie atuty figury i zakryć to, co nam przeszkadza.

Sukienki o kroju A-linii są jednym z najlepszych wyborów dla sylwetki gruszki. Rozszerzają się ku dołowi, co doskonale maskuje i balansuje proporcje bioder. Ta linia kroju ukrywa szerokie biodra, podkreślając jednocześnie delikatną talię.

Sukienki o kroju Empire mają podkreśloną talię, która zazwyczaj znajduje się tuż pod biustem, a spódnica opada luźno, przeważnie w kształcie litery A. Ten fason pomaga skupić uwagę na najcieńszym miejscu sylwetki, tuszując jednocześnie okolice bioder. Jeśli masz szczupłe ramiona, wybierz sukienkę na wąskich ramiączkach.

Sukienki z dekoltem w serek lub o kroju okrągłym skupiają uwagę na górnej części ciała, co pomaga równoważyć proporcje między ramionami i biodrami. Stylowe dekolty przyciągają uwagę, odwracając ją od obszaru bioder.

Sukienki kopertowe dla figury gruszka

Sukienki kopertowe stanowią świetną opcję dla tego typu sylwetki. Ten fason sukienki charakteryzuje się skrzyżowanymi panelami materiału z przodu, tworząc efekt koperty. Dzięki linii dekoltu, sukienki te podkreślają delikatną talię, a elastyczny materiał pozwala na dopasowanie do proporcji sylwetki. Sukienki kopertowe skupiają uwagę na górnej części ciała, równoważąc proporcje między ramionami a biodrami, a zarazem subtelnie maskując obszar bioder. Ten fason sukienki nie tylko eksponuje atuty figury gruszki, ale także dodaje elegancji i klasy całej stylizacji.

Sukienki o długości midi lub maxi, które opadają luźno i elegancko, są świetnym wyborem dla figury gruszki. Te długości sukienek równoważą proporcje ciała, dodając smukłości i elegancji.

Sukienki z ozdobnymi detalami na górze, takie jak hafty, koronki czy bufiaste rękawy, przyciągają uwagę do górnej części ciała, równoważąc proporcje i kierując wzrok od bioder.

Sylwetka gruszka – jakie spodnie wybrać

Dobierając spodnie do figury gruszki, warto wybierać modele, które równoważą proporcje ciała, podkreślają delikatną talię i nie skupiają uwagi na szerokości bioder. Spodnie o kroju rozszerzanym, prostym lub luźniejszym, z wysokim stanem lub o odpowiedniej długości, stanowią świetne opcje, które pomagają stworzyć proporcjonalny i elegancki wygląd dla figury gruszki.

Spodnie o kroju rozszerzanym od kolana (bootcut) lub lekko rozszerzane ku dołowi (flare) doskonale równoważą proporcje figury gruszki. Rozszerzenie spodni od linii kolan zmniejsza widoczność szerokości bioder, nadając równowagę między górną a dolną częścią ciała.

Spodnie o kroju prostym, które opadają równo wzdłuż nogi, są również dobrym wyborem dla figury gruszki. Ten fason nie skupia uwagi na biodrach, a jednocześnie nie jest zbyt obcisły, co pomaga utrzymać proporcje sylwetki.

Spodnie o luźniejszym kroju, takie jak spodnie boyfriend lub relaxed fit, mogą być wygodnym wyborem dla figury gruszki. Unikają one zbyt mocnego przylegania w okolicy bioder, co daje swobodę ruchu i komfort noszenia.

Spodnie z wysokim stanem są świetnym wyborem dla figury gruszki, ponieważ podkreślają delikatną talię i równoważą proporcje między biodrami a górną częścią ciała. Dodatkowo mogą optycznie wydłużyć sylwetkę.

Spodnie z lampasami są stylowym wyborem dla figury typu gruszka ze względu na ich zdolność do równoważenia proporcji ciała. Lampasy umieszczone na bokach spodni pomagają optycznie wydłużyć, a przy tym wyszczuplić nogi.

Jakich spodni nie powinny nosić kobiety o figurze gruszki

Spodnie o bardzo wąskim kroju, takie jak spodnie skinny, mogą skupić uwagę na szerokości bioder, co nie zawsze jest pożądane w przypadku figury gruszki. Unikanie zbyt obcisłych spodni w okolicach bioder jest kluczowe. Także fason typu dzwony nie zrobi wiele dobrego dla tego sylwetki, z uwagi na wąskie nogawki w górnych partiach nóg.

Długość spodni ma znaczenie. Unikaj spodni, które kończą się na najszerszej części łydek, ponieważ to może dodatkowo zwiększyć wrażenie szerokości bioder. Najlepiej, gdy spodnie opadają prosto i elegancko, około 1-2 cm nad piętą.

Jak dobrać marynarkę do figury typu gruszka

Wybierając marynarkę dla figury gruszki, kluczowe jest podkreślenie talii i równoważenie proporcji między biodrami a górną częścią ciała. Marynarki o kroju taliowanym, z linii A, z dłuższym przodem lub o luźniejszym kroju (oversize) stanowią świetne opcje, które pomagają stworzyć proporcjonalny i elegancki wygląd dla figury gruszki, podkreślając jej atuty i dodając klasy całej stylizacji. Ważne jest również unikanie mocnych wzorów i kieszeni w okolicy bioder, aby nie przyciągać nadmiernie uwagi w tym obszarze.

Marynarki taliowane, które akcentują talię, są doskonałym wyborem dla figury gruszki. Dobrze dopasowane marynarki zaznaczają najcieńszy punkt sylwetki, równoważąc proporcje między górną a dolną częścią ciała.

Marynarki z linii A lub o luźniejszym kroju (oversize) to opcje warte rozważenia. Linia A lekko rozszerza się ku dołowi, co pomaga ukryć obszar bioder, równoważąc proporcje sylwetki. Z kolei oversize’owe marynarki mogą zapewnić swobodę ruchu i uniknąć nadmiernego przylegania w okolicy bioder.

Marynarki z dłuższym przodem, które opadają niżej niż linia bioder, mogą optycznie wydłużyć sylwetkę i równomiernie rozłożyć uwagę na całej figurze, nie skupiając jej na obszarze bioder.

Unikaj marynarek z dużymi kieszeniami lub mocnymi wzorami w okolicy bioder, co może przyciągać dodatkową uwagę w tym obszarze. Zamiast tego wybierz jednolite, stonowane kolory lub delikatne wzory. Upewnij się, że rękawy marynarki są odpowiedniej długości, kończąc się w okolicy nadgarstków. Zbyt krótkie rękawy mogą skupiać uwagę na obszarze bioder, natomiast zbyt długie mogą zaburzyć proporcje sylwetki.

Najlepsze fasony spódnic dla figury typu gruszka

Dobierając spódnice do figury typu gruszka, tak jak w przypadku innych elementów garderoby, celujemy w podkreślenie wcięcia w pasie oraz stworzenie optycznej równowagi między wąskimi ramionami i szerokimi biodrami.

Spódnice o kroju A-linii są idealnym wyborem dla figury gruszki. Rozszerzające się ku dołowi spódnice pomagają zrównoważyć proporcje między górną a dolną częścią ciała, zakrywając szerokie biodra i uwydatniając talię.

Spódnice o kroju tulipanowym, które są lekko rozszerzane w okolicy ud, a potem zwężają się w okolicach kolan, przez co pomogą równomiernie rozłożyć uwagę na sylwetce gruszki, nadając proporcje między górą a dołem ciała.

Spódnice o kroju trapezowym, które są luźniejsze w okolicy bioder i stopniowo rozszerzają się ku dołowi, są również doskonałym wyborem. Umożliwiają swobodę ruchu i równomiernie balansują proporcje sylwetki.

Spódnice z wysokim stanem podkreślają delikatną talię, co jest korzystne dla figury gruszki. Dodatkowo mogą optycznie wydłużyć nogi i stworzyć proporcje między górną a dolną częścią ciała.

Nie polecamy spódnic o bardzo wąskim lub obcisłym fasonie, ponieważ mogą one zwiększyć wrażenie szerokości bioder. Zamiast tego, lepiej wybierać modele o luźniejszym kroju, które równomiernie balansują proporcje sylwetki.

Zwracaj uwagę na długość spódnicy. Unikaj długości kończących się na najszerszej części łydek, ponieważ to może dodatkowo zwiększyć wrażenie szerokości bioder. Najlepiej, gdy spódnice opadają prosto i elegancko, około 1-2 cm nad kolanami lub do linii kostek.

Jakie buty polecane są dla figury typu gruszka

Buty na obcasie o średniej wysokości, takie jak szpilki, koturny czy sandały na słupku, mogą optycznie wydłużyć nogi, równoważąc proporcje między górną a dolną częścią ciała. Te buty dodają smukłości sylwetce, podkreślając jej atuty.

Buty z okrągłymi noskami lub szpiczastymi, które nie skupiają uwagi na obszarze bioder, są dobrym wyborem dla figury gruszki. Otwarte noski mogą optycznie wydłużyć nogi, dodając proporcji między górną a dolną częścią ciała.

Buty na platformie lub klinie są wygodne i równoważą proporcje sylwetki. Dodatkowy wzrost, jaki dają, pozwala stworzyć proporcje między górą a dołem ciała, bez zbytniego skupiania uwagi na biodrach.

Kozaki lub botki z dłuższą cholewką mogą równomiernie rozprowadzić uwagę na sylwetce. Wysokie buty mogą optycznie wydłużyć nogi, tworząc harmonijne proporcje między górną a dolną częścią ciała.

Jakie wzory pasują do sylwetki typu gruszka

Wybierając wzory ubrań dla figury typu gruszka, warto eksperymentować z różnymi printami, starając się utrzymać balans proporcji między górną a dolną częścią ciała. Stylizacje z odpowiednio dobranymi wzorami mogą pomóc podkreślić atuty sylwetki i stworzyć proporcjonalny, elegancki wygląd.

Wzory pasów lub pasków poziomych na górnej części ciała (np. na bluzkach, swetrach) mogą optycznie poszerzyć górną część ciała, równoważąc proporcje z obszarem bioder.

Drobne wzory geometryczne, jak paski, kratki czy geometryczne kształty, mogą równomiernie rozprowadzić uwagę na całej sylwetce, pomagając zbalansować proporcje między górną a dolną częścią ciała.

Delikatne wzory roślinne, kwiaty lub liście na górnym ubraniu (bluzka, koszula) lub spódnicy pozwolą skupić uwagę na górnej części ciała, równoważąc proporcje sylwetki.

Stonowane, jednolite kolory lub odcienie tego samego koloru, które są spójne w całej stylizacji, mogą pomóc w stworzeniu harmonijnego wyglądu, unikając zbytniego skupienia na najszerszej partii ciała.

Wzory asymetryczne lub linie kierunkowe na ubraniach mogą pomóc w kreowaniu proporcji i optycznym zbalansowaniu sylwetki, tworząc wrażenie proporcjonalności.

Figura typu gruszka – jak stworzyć stylizację

Jako top polecamy białą koszulę z lekko rozszerzanymi rękawami lub delikatnymi falbanami, która podkreśla górną część ciała. Koszula może być luźniejsza w okolicy bioder. Do tego spódnica o kroju A-linii w kolorze granatu lub ciemnego niebieskiego, która delikatnie opada ku dołowi, zakrywając obszar bioder. Świetnie skomponuje się z białą koszulą.

Na nogi proponujemy botki z dłuższą cholewką w kolorze brązowym lub czarnym, z niskim obcasem lub na płaskiej podeszwie, które optycznie wydłużą nogi i zachowają proporcje sylwetki.

Stylizację warto uzupełnić delikatną złotą biżuteria, na przykład subtelne kolczyki i bransoletka, oraz mała czarna kopertówka lub torebka na łańcuszku.

Jakie są kluczowe elementy tej stylizacji oraz ich atuty? Luźniejsza, biała koszula, która skupia uwagę na górnej części ciała. Spódnica o kroju A-linii, która równomiernie rozprowadza uwagę, balansując proporcje między górną a dolną częścią sylwetki. Botki z dłuższą cholewką dodają elegancji i optycznie wydłużają nogi.

Taka stylizacja pomaga stworzyć proporcjonalny i elegancki wygląd. To przykład ubrań i dodatków, które mogą wspierać sylwetkę typu gruszka, podkreślając jej atuty i dodając elegancji całej stylizacji.

Jakie dodatki do stylizacji dla figury gruszki

Dobierając dodatki, warto stawiać na te, które akcentują górne części ciała lub w okolice talii – czyli te mniej rozbudowane partie sylwetki. Unikanie dodatków zwracających uwagę na obszar bioder może pomóc w harmonijnym wyważeniu proporcji dla figury typu gruszka.

Pamiętaj, że figura gruszki jest naturalnie piękna, ale świadome wybory modowe mogą pomóc w podkreśleniu jej atutów i stworzeniu proporcjonalnego wyglądu. Dobór ubrań, które balansują proporcje, podkreślają talie i zwracają uwagę na górną część ciała, może sprawić, że sylwetka gruszki będzie wyglądać jeszcze bardziej stylowo i harmonijnie. Stylizacja figury gruszki to sztuka, w której świadomość własnych proporcji i umiejętność dobierania odpowiednich ubrań odgrywają kluczową rolę.

Więcej inspiracji

Zobacz również

Kolekcje Bialcon

Sprawdź najnowsze kolekcje na naszym sklepie online! Wyjątkowe produkty wykonane z najwyższej jakości tkanin takich jak wiskoza, bawełna, len. Bialcon to awangardowe konstrukcje i abstrakcyjne nadruki. Szczególny akcent stawiany jest na detale, które zyskują przeskalowaną formę. Cała kolekcja linii BIALCON to eksperyment ze sztuką, którą pokochasz.

Slider