O nas

BIALCON

ubiera polskie Kobiety już od 28 lat. Markę stworzyła Barbara Chwesiuk i do dnia dzisiejszego jest Dyrektor Kreatywną. Obecnie firma posiada sieć sprzedaży liczącą 70 salonów firmowych w całej Polsce, a także poza jej granicami. Siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Aktualnie potrzeby Kobiet zostały podzielone na 3 główne marki: BIALCON, RABARBAR oraz najnowszą linię BIALCON ART.
BIALCON to klasyka i ponadczasowość w nowoczesnej formie, dostosowanej do aktualnych trendów. BIALCON to moda zarówno do biura, na spotkanie biznesowe, jak również na przyjęcie czy wieczorowy bal. Dzięki dbałości o detale i wykończenie, możliwej dzięki produkcji w Polsce, ubrania, stają się inwestycją w wizerunek.

BIALCON ART

to przede wszystkim autorskie nadruki BIALCON, drukowane na tkaninach, z których szyte są niecodzienne, limitowane kolekcje. Kobieta ubrana w BIALCON ART może być pewna, że przykuje uwagę otoczenia i zostanie wyróżniona. BIALCON ART to stroje wyraziste, odważne, ale zarazem eleganckie i kobiece.

RABARBAR

skierowany jest do osób, dla których moda stanowi wyzwanie i jest formą zabawy. Tworzone projekty są eksperymentowaniem z różnymi stylami i konwencjami. Elementem charakterystycznym, który pojawia się w każdej kolekcji, jest odwoływanie się do polskiej kultury, zwłaszcza ludowej oraz rękodzieło.

RABARBAR BLACK

wiodącym kolorem w kolekcji jest czarny, stanowi całość w stylizacji lub jest akcentem. BLACK celnie trafia w gusta pasjonatek minimalizmu, ale jednocześnie zaskakuje konstrukcją i szczegółami. Naturalne tkaniny, które od lat towarzyszą marce RABARBAR, zapewniają komfort noszenia. Ponadczasowa, minimalistyczna forma ubrań stanowić będzie idealną bazę dla wielu stylizacji. Natomiast monochromatyczna paleta barw – bazująca w głównej mierze na kolorze czarnym – zapewni uniwersalność ubrań przez wiele lat.
RABARBAR BLACK to wygodne modele wyprodukowane w Polsce z dbałością o jakość materiałów i detale konstrukcyjne.

PRODUKCJA W POLSCE

BIALCON dzięki produkcji w Polsce, może elastycznie reagować na preferencje Klientek tworząc limitowane serie dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, a zarazem zapewniając Kobietom unikatowość ich garderoby. Polska produkcja i 27 lat tradycji marki BIALCON to element wyróżniający na dzisiejszym rynku mody. BIALCON wciąż się rozwija tworząc nowe, personalizowanie kolekcje, przez co zyskując nowe pokolenia Klientek.

NAGRODY

W latach: 2014 oraz 2018 jakość szytych ubrań została doceniona przez Polską Akademię Mody, która przyznała firmie Bialcon prestiżową statuetkę „Złota Pętelka”, ponadto marka ma na swoim koncie nagrody oraz wyróżnienia, takie jak: „Retail Marketing Awards” w kategorii Najlepszy sklep z branży modowej 2010r., „Marka Lubelski”, „Gazele Biznesu”, dwie statuetki Ambasadora Wschodu, „Wawrzyn Podlasia”, „Gepard Biznesu 2016”, Nagroda Biznesu “Lider Przedsiębiorczości” – przyznawaną przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, „Dobre bo Bialskie” i wiele innych.

SEZON WIOSNA-LATO 2020

BIALCON

Eklektyzm zagościł w modzie. Nadchodzący sezon w BIALCON to ekspresja kolorów i różnorodność graficznych deseni. Obowiązkowym elementem stają się romantyczne bufki oraz bawełniane, naturalne tkaniny. BIALCON w kolekcji wiosna-lato 2020 to ponadczasowe grochy w stylu pin-up zestawione z retro marszczeniami i falbankami. W długościach króluje mini oraz kobieca midi. Nowy sezon to również pastele w intensywnej odsłonie – powitajmy kolor niebieski, różowy, żółty oraz soczysty zielony i fioletowy. Silnym trendem są również kolory przypraw i barwy ziemi. W BIALCON na rok 2020 uwielbiane kwiatowe desenie przyjmują styl retro, zaś marynarska klasyka nawiązuje do stylu vintage lat 60-tych.

BIALCON ART

to awangardowe konstrukcje i abstrakcyjne nadruki. Szczególny akcent stawiany jest na detale, które zyskują przeskalowaną formę. Cała kolekcja linii BIALCON ART to eksperyment ze sztuką. ART to moda dla indywidualistek z charakterem.

RABARBAR

to wyłącznie naturalnie tkaniny, takie jak wiskozy, bawełny, lny. RABARBAR to niezmiennie ubrania z duszą i naturalne tkaniny takie jak wiskozy, bawełny, lny. Patchwork deseni z nawiązaniem do prerii to propozycja na rok 2020. Kwiatowy styl boho współgra ze wzorem w kratę razem tworząc unikatową odsłonę folku. RABARBAR to również organiczna natura, która w sezonie wiosna-lato 2020 przybiera formę malarskiego minimalizmu.